Co sprawia, że coaching przez internet zyskuje na popularności?

coaching przez Skype

Rozwój technologii, sposób życia, wygoda, skuteczność, efektywność przyczyniły się do tego, że coraz więcej osób korzysta z coachingu przez internet.

Co sprawia, że coaching przez Skype i coaching przez telefon staje się coraz bardziej popularny.

Przez pewien czas prowadziłam konwersacje po niemiecku z osobami dorosłymi właśnie przez Skype. Byli to Polacy mieszkający poza granicami kraju.

Taka forma świetnie się sprawdziła.

Po ukończeniu szkoły coachingu, jeden z moich klientów mieszkający w Dubaju chciał skorzystać z coachingu. Mieszkam w Polsce, odległość uniemożliwiała nam tradycyjne spotkania. Coaching przez Skype świetnie się sprawdził i od tamtej pory  bardzo chętnie wykorzystuję metodę coachingu online.

Doświadczyłam tej formy zarówno od strony klienta we własnym procesie coachingowym, jak i coacha.

Przede wszystkim zaletą jest wygoda i oszczędność cennego czasu.

Omijasz korki, nie przedzierasz się przez miasto. Możesz umówić się na sesję o 7 rano, jak i o 21. Dzięki temu tak organizujesz dzień, żeby sesja nie kolidowała z Twoimi obowiązkami. Łatwiej jest wygospodarować na nią czas.

To Ty wybierasz miejsce spotkań. Sesje coachingowe online lub przez telefon odbywają się w miejscu, w którym czujesz się najlepiej.

Coaching przez Skype z wykorzystaniem połączenia głosowego bez kamery zwiększa koncentrację na ważnym dla Ciebie temacie.

Z głosu można naprawdę wiele „wysłyszeć”. Nic Cię nie rozprasza.

Ważny/ważna jesteś tylko Ty i Twoje myśli.

Co jeszcze w coachingu online chwalą sobie klienci?

Czasami łatwiej jest powiedzieć coś lub przyznać się do czegoś przed samym sobą wykorzystując połączenie głosowe.

Jeśli mieszkasz poza Polską lub w małej miejscowości, coaching przez internet i telefon jest jedyną możliwością, żeby z niego skorzystać. Wystarczy gotowość do osiągnięcia celu, słuchawki z mikrofonem, dostęp do internetu i komunikator Skype, który można pobrać bezpłatnie z internetu.

Zdarza się, że klienci, z którymi spotykałam się osobiście, decydowali się na kontynuowanie procesu coachingowego online.

Każdy z nas jest inny. Być może preferujesz tradycyjne spotkania, co również ma swoje pozytywne strony.

Jeśli decydujesz się na formę coachingu, dobierz ją do Twoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się, czego oczekujesz, co jest dla Ciebie ważne, bo to jest Twój proces.

Jeśli masz pytania, nie wahaj się do mnie napisać. Chętnie odpowiem.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *