Rysujący nauczyciele i ich miejsca w sieci

Inspirują, dzielą się notatkami, swoją wiedzą i oczywiście zarażają pasją do sketchnotingu (notowania z wykorzystaniem elementów wizualnych). Ich sketchnotki cieszą się popularnością wśród uczniów, rodziców, nauczycieli. Na stronach rysujących nauczycieli widać radość z rysowania, którą przekazują innym.

Dzięki rysunkowym notatkom, które tworzą, znacznie łatwiej jest przyswoić nowe informacje, bo sketchnoting pozwala tłumaczyć trudne rzeczy w prostszy sposób, pobudza kreatywność, ułatwia zapamiętywanie, zaciekawia i sprawia przyjemność.

Możesz korzystać z ich notatek do nauki, ale jeszcze większą korzyść przyniesie samodzielne notowanie. Podglądaj, inspiruj się, ucz, trenuj.

Poniżej przedstawiam przedstawicieli rysujących nauczycieli i ich strony.

Anna Żertka i jej Bio-chemiczne sketchnotki. Anna Żertka rysuje świetne kolorowe notatki, które są dużym ułatwieniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Stara się przekazać wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych w zrozumiały, przystępny i atrakcyjny sposób i trzeba przyznać, że jej się to udaje.

 
Na stronie Irminy Żarskiej znajdziecie rysunki, które pomagają w zrozumieniu zagadnień na lekcjach języka polskiego. Irmina Żarska dzieli się również ciekawymi linkami związanymi z nauką języka polskiego.

 

Maja Mark- Polski w rysunkach

Maja Mark tworzy notatki, z których korzystają uczniowie i nauczyciele. Jest autorką “Gangu Przypadków”, certyfikatów okolicznościowych i notatek na różne tematy związane z językiem polskim.

eduNOTATKI

Agnieszka Jachymek jest nauczycielem języka angielskiego. Tworzy notatki związane z językiem angielskim, ale nie tylko. Na fanpage’u znajdziecie również notatki ze szkoleń, rysunki okolicznościowe. Jakiś czas temu pojawiła się seria czasowników nieregularnych przedstawiona w rysunkowej formie.

 

EduLingua

Katarzyna Poleszczuk rysuje dla swoich uczniów notatki na lekcje języka angielskiego.

Bazgrolandia to miejsce stworzone przez Joannę Konieczną. Trzeba przyznać, że to “bazgranie” jest piękne i zrozumiałe :). Joanna Konieczna tworzy kartki okolicznościowe, gazetki, plakaty, notatki.

Rysuj Pani

Znajdziecie tutaj różne notatki, przede wszystkich związane z językiem angielskim.

 

Katarzyna Olędzka prowadzi stronę Unsere Deutschlehrein malt, na której za pomocą rysunków pomaga zapamiętać niemieckie słówka i wyrażenia.

Biologia – Lubię to

Mariola Dyl rysuje notatki związane z biologią. Jeśli interesują Cię pajęczaki, fotosynteza, owady, odwiedź ten fanpage.

Anna Maciejewska, czyli ja 🙂 Prowadzę fanpage Anna Maciejewska – coaching językowy, rysunkowe notowanie. Rysuję notatki przede wszystkim na tematy związane z nauką języków obcych, bo tym się głównie zajmuję. Na fanpage’u znajdziecie także notatki okolicznościowe. Stworzyłam również e-booka dla osób, które chcą nauczyć się sketchnotingu.

 
ciekawostki o niemczech
 
Rysujący nauczyciele pokazują, że myślenie wizualne ma sens i przynosi wiele korzyści. Warto odwiedzać ich miejsca w sieci, uczyć się, inspirować, obserwować. Nie tylko podglądać, ale też zacząć rysować samodzielnie. Krok po kroku. Nie musisz mieć talentu plastycznego. Jeśli nie jesteś pewna/pewny, zajrzyj to tego wpisu: Czy każdy potrafi rysować?
 
Życzę powodzenia w tworzeniu rysunkowych notatek 🙂
 
A może Ty jesteś rysującym nauczycielem? Napisz, uzupełnię wpis.
 
Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć rysunkowe notatki, przygotowałam e-book, który Ci w tym pomoże: E-book: Myślenie wizualne. Sketchnoting. Startujemy
 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *