Rysujący nauczyciele i ich miejsca w sieci

Inspirują, dzielą się notatkami, swoją wiedzą i oczywiście zarażają pasją do sketchnotingu (notowania z wykorzystaniem elementów wizualnych). Ich sketchnotki cieszą się popularnością wśród uczniów, rodziców, nauczycieli. Na stronach rysujących nauczycieli widać radość z rysowania, którą przekazują innym.

Dzięki rysunkowym notatkom, które tworzą, znacznie łatwiej jest przyswoić nowe informacje, bo sketchnoting pozwala tłumaczyć trudne rzeczy w prostszy sposób, pobudza kreatywność, ułatwia zapamiętywanie, zaciekawia i sprawia przyjemność.

Możesz korzystać z ich notatek do nauki, ale jeszcze większą korzyść przyniesie samodzielne notowanie. Podglądaj, inspiruj się, ucz, trenuj.

Poniżej przedstawiam przedstawicieli rysujących nauczycieli i ich strony.

Anna Żertka i jej Bio-chemiczne sketchnotki. Anna Żertka rysuje świetne kolorowe notatki, które są dużym ułatwieniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Stara się przekazać wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych w zrozumiały, przystępny i atrakcyjny sposób i trzeba przyznać, że jej się to udaje.

 
Na stronie Irminy Żarskiej znajdziecie rysunki, które pomagają w zrozumieniu zagadnień na lekcjach języka polskiego. Irmina Żarska dzieli się również ciekawymi linkami związanymi z nauką języka polskiego.

 

Maja Mark- Polski w rysunkach

Maja Mark tworzy notatki, z których korzystają uczniowie i nauczyciele. Jest autorką “Gangu Przypadków”, certyfikatów okolicznościowych i notatek na różne tematy związane z językiem polskim.

Mateusz Łysek – rysujący nauczyciel historii, założyciel grupy Rysuję dla moich uczniów.

EduLingua

Katarzyna Poleszczuk rysuje dla swoich uczniów notatki na lekcje języka angielskiego.

Bazgrolandia to miejsce stworzone przez Joannę Konieczną. Trzeba przyznać, że to “bazgranie” jest piękne i zrozumiałe :). Joanna Konieczna tworzy kartki okolicznościowe, gazetki, plakaty, notatki.

Rysuj Pani

Znajdziecie tutaj różne notatki, przede wszystkich związane z językiem angielskim.

 

Katarzyna Olędzka prowadzi stronę Unsere Deutschlehrein malt, na której za pomocą rysunków pomaga zapamiętać niemieckie słówka i wyrażenia.

Biologia – Lubię to

Mariola Dyl rysuje notatki związane z biologią. Jeśli interesują Cię pajęczaki, fotosynteza, owady, odwiedź ten fanpage.

Anna Maciejewska, czyli ja 🙂 Prowadzę fanpage Anna Maciejewska – coaching językowy, rysunkowe notowanie. Rysuję notatki przede wszystkim na tematy związane z nauką języków obcych, bo tym się głównie zajmuję. Na fanpage’u znajdziecie także notatki okolicznościowe. Stworzyłam również e-booka dla osób, które chcą nauczyć się sketchnotingu.

 
ciekawostki o niemczech
 
Rysujący nauczyciele pokazują, że myślenie wizualne ma sens i przynosi wiele korzyści. Warto odwiedzać ich miejsca w sieci, uczyć się, inspirować, obserwować. Nie tylko podglądać, ale też zacząć rysować samodzielnie. Krok po kroku. Nie musisz mieć talentu plastycznego. Jeśli nie jesteś pewna/pewny, zajrzyj to tego wpisu: Czy każdy potrafi rysować?
 
Życzę powodzenia w tworzeniu rysunkowych notatek 🙂
 
A może Ty jesteś rysującym nauczycielem? Napisz, uzupełnię wpis.
 
Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć rysunkowe notatki, przygotowałam e-book, który Ci w tym pomoże: E-book: Myślenie wizualne. Sketchnoting. Startujemy
 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *