Recenzja

Niedawno ukazał się podręcznik „Hören – Verstehen – Sprechen. Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz niemiecki”, którym zainteresowałam się przede wszystkim ze względu na autorów: Stanisława Bęzę, autora słynnego podręcznika „Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego”, z którego chętnie korzystałam oraz Agnieszki Drummer (tłumaczki przysięgłej, autorki podręczników do języka niemieckiego).

Pomyślałam, że warto zapoznać się z książką i muszę przyznać, że było warto.

Co szczególnie mi się podobało? Przede wszystkim interesujące teksty. Nie poruszają typowych tematów z repetytoriów leksykalnych, lecz zawierają wiele ciekawostek, elementów humorystycznych. Czyta i słucha się ich z zaciekawieniem. Są to w większości anegdoty zakończone puentą wzbogacone o ćwiczenia.

Podręcznik doskonale sprawdzi się dla osób, które uczą się samodzielnie oraz dla nauczycieli, lektorów szukających inspiracji na lekcje.

Książka składa się z nagrań, transkrypcji nagrań ze słowniczkiem i ćwiczeń.

Ćwiczenia polegają na sprawdzeniu ogólnego zrozumienia treści (prawda/fałsz) oraz odpowiedzi na pytania do tekstu. Do większości ćwiczeń został dołączony klucz z prawidłowymi rozwiązaniami. Kolejność tekstów została ułożona według ich trudności i długości.

Myślę, że warto sięgnąć po ten podręcznik, jeśli szukamy ciekawych tematów, chcemy poznać nowe słownictwo, ćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu i jesteśmy zainteresowani tekstami na inne tematy niż te z typowych repetytoriów leksykalno-gramatycznych.

Nauka z tym podręcznikiem na pewno nie jest nudna.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *