Recenzja

Wiele osób uczy się języka niemieckiego, między innymi po to, by osiągać cele zawodowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z materiałów autentycznych, np. podcastów, filmików, artykułów. Świetnie sprawdzi się również podręcznik „Niemiecki w pracy: Biuro” opracowany przez Przemysława Wolskiego oraz Liesbeth Engelbrecht. Nauka jest uporządkowana, poszczególne lekcje wiążą się ze sobą.

To praktyczny podręcznik, który zawiera wiele autentycznych przykładów obrazujących różne sytuacje z życia międzynarodowych korporacji. Czytelnik poznaje słownictwo, wyrażenia oraz specyfikę niemieckiego języka zawodowego towarzysząc głównej bohaterce Annie Nowak w najróżniejszych sytuacjach, przede wszystkim w praktycznych rozmowach ze współpracownikami i przełożonymi. Krok po kroku wyruszamy w podróż z bohaterką. Rozdziały są połączone w logiczną całość.

Podręcznik jest różnorodny. Znajdziemy w nim:
-dialogi i inne teksty w języku niemieckim z ich tłumaczeniami na język polski i ich nagrania,
-komentarze kulturoznawcze i gramatyczne,
-ćwiczenia do pracy samodzielnej z kluczem,
-glosariusze,
-grafiki sytuacyjne, ilustracje (zdjęcia, rysunki i diagramy czarno-białe)

Ćwiczenia zawarte w podręczniku pozwalają trenować kompetencje potrzebne w pracy w biurze. Dowiadujemy się między innymi, jak wygląda proces rekrutacji, jak prowadzić negocjacje, sporządzać protokoły, prowadzić rozmowę telefoniczną, zarezerwować hotel, prowadzić dyskusje, reagować w sytuacjach konfliktowych, przygotować prezentacje, rozwiązywać problemy z dostawą, napisać życiorys, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podręcznik sprawdzi się u osób będących na poziomie A2 +, które uczą się samodzielnie i chcą szlifować znajomość języka w celach zawodowych. Zawiera dużo praktycznych przykładów, dialogów, ćwiczeń związanych z życiem zawodowym. Plusem jest także możliwość odsłuchania rozmów i tekstów zawartych w podręczniku, przez co można utrwalać poznane struktury i słownictwo.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.