Strony do nauki języka angielskiego. 20 przykładów

atrony do nauki języka angielskiego

W tym wpisie przedstawię strony do nauki języka angielskiego, na których znajdziesz wiele przydatnych i przyjemnych materiałów. Podcasty, ćwiczenia, filmy, piosenki, jest w czym wybierać.
Nowe technologie umożliwiają zanurzenie się w języku i szkoda by było ich nie wykorzystać.

Jakie strony do nauki języka angielskiego polecam? 

 Słowniki:

Świetnie sprawdza się Cambridge Dictionary

Dlaczego? Znajdziesz w nim przykładowe zdania z szukanymi słówkami i wyrażeniami, a słów najlepiej uczyć się kontekście. Słownik posiada bogaty zbiór słownictwa i wyrażeń, możliwość sprawdzenia wymowy. Zaletą jest to, że możesz wybrać tłumaczenie w wersji polski-angielski lub tylko angielski, wówczas pojawia się definicja po angielsku.

To dodatkowa zaleta dla osób na bardziej zaawansowanym poziomie.
Poza tym codziennie po prawej stronie ukazuje się słówko dnia.

 Diki.pl

Zaletą tego słownika są obrazki odzwierciedlające znaczenie słów. Obok znajdziesz przydatne wyrażenia, przykładowe zdania i możesz także sprawdzić wymowę całych zdań, nie tylko szukanych słów. 

Strony do nauki języka angielskiego:  

BBC Learning English

Znajdziesz tutaj materiały na różnych poziomach., np.:

The English We Speak zawiera przydatne wyrażenia języka potocznego. 

6 Minute English to podcast dla osób na średnio zaawansowanym poziomie. Pod nagraniem znajduje się transkrypcja i przydatne słówka.

  • English Express to zbiór krótkich lekcji mowy potocznej dla początkujących.

TEDTalks należy do moich faworytów.

Wystąpienia specjalistów z różnych dziedzin pozwalają nie tylko na naukę angielskiego, lecz także na poszerzanie swojej wiedzy. Istnieje możliwość włączenia napisów, co dla niektórych osób jest ułatwieniem. Wystąpienia TED Talks są znane na całym świecie. Najpopularniejsze z nich mają miliony odsłon. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Najchętniej oglądane obejrzysz: (tu)

 lyricstraining.com

Lubisz śpiewać? Zajrzyj na lyricstraining.com, gdzie możesz włączyć opcję karaoke o różnym stopniu trudności. 

Nauka języka z piosenek sprawia wielu osobom mnóstwo radości.

News in Levels 

Na News in Levels pojawiają się nowe informacje ze świata w trzech wersjach: 1, 2 i 3. Fajna jest opcja zaczynania od łatwiejszego poziomu, a potem czytania i słuchania tego samego tekstu w trudniejszej wersji.

Breaking News English

Strona do nauki angielskiego podobna do News in Levels wzbogacona o ćwiczenia, jednak moim zdaniem News in Levels wygrywa dzięki atrakcyjniejszej szacie graficznej, tematyce i ciekawszym informacjom. 

 British Council

Znajdziesz tu bogaty zbiór ćwiczeń, słownictwo, teksty do czytania i słuchania na różnych poziomach. 

 Podcasts In English

Strona zawiera mnóstwo podcastów na różnym poziomie zaawansowania. Jeśli interesujesz się językiem biznesowym, znajdziesz tu nagrania na tematy biznesowe. Niektóre materiały są płatne, ale z dużej ilości możesz korzystać bez opłat.

LearnEnglish with Papa Teach Me 

Interesujący kanał na YouTube. Obejrzysz na nim filmiki z wyjaśnionymi idiomami wzbogaconymi o rysunki, co sprawia, że łatwiej się je zapamiętuje. Filmy przedstawiają wyrażenia z mowy potocznej, poprawną wymowę, ciekawostki językowe.

 Talk English

Strona do nauki angielskiego bogata w ćwiczenia i lekcje dopasowane do różnych poziomów.

 Ello

Znajdziesz tu dialogi między osobami z różnych krajów w wersji audio, video i transkrypcje nagrania.

 Voice Tube

Jeśli szukasz krótkich filmików, ta opcja może Ci się spodobać. To kopalnia nagrań dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Obok video pojawia się tekst, co ułatwia zrozumienie.

 ESLBrains zawiera ciekawe materiały stworzone na podstawie TED Talks i innych filmów. Istnieje możliwość wybrania filmów na konkretnym poziomie zaawansowania. Fajne źródło również dla nauczycieli angielskiego ze względu na gotowe lekcje na podstawie nagrań. 

 Business Daily

Podcast dla osób na poziomie zaawansowanym. Poruszane tematy są ściśle związane ze światem biznesu. Nagrania trwają około 19 minut.

Polecam także inne podcasty BBC dopasowane do Twoich zainteresowań. Wybór audycji jest szeroki, a jakość nagrań na najwyższym poziomie. 

 Gettin’English

Gettin’ English jest polską stroną do nauki angielskiego. Znajdziesz na niej wiele przydatnego i urozmaiconego słownictwa. Współczesne przykłady, język biznesowy, mowa potoczna, gramatyka, idiomy.

A Ty jakie strony do nauki języka angielskiego najbardziej lubisz? Jeśli interesuje Cię wykorzystanie elementów wizualnych w nauce języka angielskiego, zapraszam do zapoznania się z e-bookiem:

Wizualna ściąga. Angielskie czasy. 

 

E-booki dostępne tu: Rysunkowe e-booki

 

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *